Kiedy warto stosować kaski otwarte?

Choć dla osób nieposiadających motocykla wybór kasku nie jest niczym szczególnie trudnym, to w istocie jest to zagadnienie znacznie bardziej skomplikowane, niż by się to mogło wydać. Dotyczy to szczególnie kasków otwartych, które, choć bardzo wygodne i przewiewne, zdecydowanie nie nadają się na każdy motocykl. Warto o tym pamiętać, ponieważ często wybierany jest on po prostu błędnie. Kiedy zatem najlepiej jest stosować kaski otwarte?

Charakterystyka motocyklowego kasku otwartego

Kask otwarty (szukaj na moto-tour.com.pl) jak sama nazwa wskazuje, nie posiada szczęki, dzięki czemu odsłonięta jest cała twarz. Dzięki temu kask ten charakteryzuje się ogromnym przewiewem i dzięki temu uzyskiwanym ochłodzeniem nawet podczas najbardziej upalnych dni.


Rozważając wybranie tego typu kasku, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby wybierać modele z szybą, ponieważ nawet zdawałoby się niewielka prędkość, może stanowić ogromne zagrożenie. Przelatująca mucha lub niewielki piasek, który uderzy w oczy, może spowodować nawet ślepotę.
Warto także zaopatrzyć się w specjalną blendę przeciwsłoneczną, która będzie zapewniała ochronę przed słońcem.

Kiedy warto stosować?

Wiele osób uważa, że takie kaski zarezerwowane są jedynie dla osób, które poruszają się skuterami. Nic bardziej mylnego, ponieważ z powodzeniem kaski motocyklowe otwarte stosować mogą również motocykliści na co dzień poruszający się na cruiserach lub amerykańskich chopperach. Dobra osłona oczu i niezbyt duża prędkość będzie idealnym połączeniem.