Yamaha yzf-125r – motocykl dla początkujących

W dzisiejszych czasach coraz większa popularnością zaczynają się cieszyć motocykle potocznie zwane ścigaczami. Sportowe maszyny potrafią rozbudzić wyobraźnię niejednego amatora dwóch kółek. Jednak wyboru pierwszego motocykla należy dokonać z głową i odpowiednio do własnych możliwości, gdyż skutki mogą być opłakane.

Idealny na start

Yamaha, z myślą o początkujących motocyklistach, w 2007 roku zaczęła produkować model specjalnie przeznaczony dla osób, które po raz pierwszy chciałyby się przesiąść na coś mocniejszego niż skuter. Yamaha yzf r125, dosyć często mylona jest z popularną R6, za sprawą swojego charakterystycznego wyglądu. Zbudowana na silniku o mocy 15KM, mieści się w granicach, które opisuje ustawa i można nią jeździć na prawo jazdy kategorii A1 i B. Części i akcesoria, które zostały wykorzystane do produkcji należą do najlepszych w kategorii. Mocny silnik i niska waga sprawia, że Yamaha przoduje w kategorii 125 ccm. Również zamontowane hamulce w modelu YZF R125 należą do najlepszych.

Dla kogo?

Yamaha yzf r125 to idealny motocykl dla początkujących, mogących jeździć na niej posiadając prawo jazdy kategorii A1 i B. Dzięki sportowej sylwetce, mocnemu silnikowi, niskiej wadze oraz bardzo dobrym hamulcom, można poczuć się jak kierowca małego supersporta. Jest to jeden z flagowych modeli dostępnych na rynku, wyprodukowanych przez koncern Yamahy i równocześnie najchętniej wybierany.