Kombinezon motocyklowy – jak wybrać?

Kombinezon to jeden z podstawowych elementów garderoby motocyklisty. Wielu z nich nie wyobraża sobie jazdy w innym stroju niż kombinezon. Dużą popularnością cieszą się te skórzane.

Kombinezon jednoczęściowy

Kombinezony motocyklowe można podzielić generalnie na dwa rodzaje. Te jednoczęściowe i te dwuczęściowe. Ten pierwszy typ wybierany jest zdecydowanie częściej. Wszystko dlatego, że jazda w nim jest bezpieczniejsza. Podczas ewentualnego upadku nie ma ryzyka, że np. kurtka kombinezonu się podwinie. Co ważne kombinezon jednoczęściowy zapewnia dobrą wentylację. Głównie ze względu na dużą liczbę otworów na skórze, z której wykonany jest kombinezon. To jednak sprawia, że jazda w deszczu staje się nieco niekomfortowa.

Kombinezon dwuczęściowy

Kombinezon motocyklowy może być także dwuczęściowy. Jeśli dla motocyklisty najważniejsza jest wygoda oraz komfort podczas jazdy to zdecydowanie wybrać powinien kombinezon dwuczęściowy. Świetnie nadaje się do jazdy po mieście. Podczas zbyt upalnej pogody można po prostu podczas postoju zdjąć górną część kombinezonu.

Jak dobrać kombinezon?

Przede wszystkim rękawy nie mogą być zbyt krótkie. Inaczej nadgarstki podczas jazdy będą odsłonięte. Ważne jest także, aby kombinezon był dokładnie dopasowany do sylwetki ciała. Przed zakupem kombinezonu zawsze należy go przymierzyć i to najlepiej na motocyklu. Dzięki temu sprawdzić można czy podczas jazdy wszystkie protektory na pewno będą się znajdować we właściwych miejscach.