Wybierz najlepszy kufer centralny Givi

Żadna podróż na motocyklu nie sprawiałaby przydatności, gdyby nie odpowiednie akcesoria. Bez wątpienia jednym z najważniejszych w nich jest odpowiedni kufer centralny. Prawidłowo dobrany pozwala na przechowywanie w nim kasku, kurtki oraz najważniejszych przedmiotów osobistych. Nie można jednak zapominać, że kufer, który ma spełnić oczekiwania, musi mieć odpowiedni rozmiar oraz kształt.

Jaki rozmiar kufra centralnego?

Zarówno kufry centralne Givi (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kufry-centralne-givi-75369.html), Kappa, jak i modele innych znanych producentów dostępne są w różnych rozmiarach. Każdy motocyklista powinien jednak wyjść z założenia, że minimalna objętość praktycznego kufra centralnego to 37 l. Kufer o takiej objętości sprawdzi się w przypadku samotnych motocyklistów, którzy nie mają wielu przedmiotów do schowania.

Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli wraz z kierowcą podróżuje druga osoba. Chcąc schować dwa kaski, dwie pary kurtek oraz najważniejsze przedmioty osobiste dwóch osób konieczne będzie kupienie kufra centralnego o objętości co najmniej 46 litrów. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będą modele o objętości ponad 50 l.

Jaki kształt będzie najlepszy?

Podobnie jak w przypadku rozmiaru również wybierając kształt warto postawić na najpraktyczniejsze rozwiązania. Obecnie producenci mogą zaoferować kufry w różnych kształtach, ale najlepiej jest postawić na klasyczny model w kształcie kwadratu lub prostokąta. Taki kufer pozwala nie tylko na maksymalne wykorzystanie dostępnej objętości, ale także może posłużyć jako komfortowe i praktyczne oparcie.