Kask na crossa

Jaki kask na crossa wybrać?

Motocross wcale nie różni się od normalnej jazdy motocyklem w obu przypadkach najważniejszym elementem ubioru motocyklisty staje się kask, które nie raz uratował człowiekowi życie. Jego zadaniem jest zapewnienie naszej głowie jak najlepszego poziomu bezpieczeństwa. Oprócz upadków przy dużej prędkości czy z wysokiego miejsca dodatkowo ochrania nas przed wszelakimi kamieniami, które zostały wystrzelone spod kół innych motocyklistów. W wielu egzemplarzach na czole znajdziemy daszek, który odpowiada za wentylacje poprzez tworzenie większego cienia, ponadto osłania gogle przed deszczem bądź błotem.

Czym jest atest?

Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek kask crossowy, pierw sprawdźmy, czy oglądany egzemplarz ma atest bezpieczeństwa. Informacje o tym możemy znaleźć na białej med cena kasku albo w formie naklejki z tyłu kasku. W Europie obowiązuje norma ECE 22-05, przykładowo obowiązujące normy w USA są znacznie rygorystyczne. Dlatego kaski, które nie zostają dostarczane na amerykański rynek często zostają jedynie wzmocnione pod kątem wytrzymałości w miejscach przeprowadzonego pomiaru. 

Dopasowanie kasku

Wszystkie kaski muszą być ciasno dopasowane. Z tego względu niezalecanie się kupowania kasków na crossa przez internet, gdyż możemy nie trafić z rozmiarem. Kiedy kask podczas ruchu głową zaczyna „latać” na boku albo przód, tył, wówczas jest to znak, że kask jest po prostu za duży. Nowy świeży kask prosto ze sklepu powinien swoje użytkownika delikatnie cisnąć policzki, ponieważ wraz z praniem gąbek znajdujących się wewnątrz kasku zaczną lepiej układać się na naszej głowie.

Kask na crossa jest dostępny na:

https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kaski-cross-enduro-14092.html