Dlaczego skórzana kurtka motocyklowa to Twój must have?

kurtka motocyklowa

Kurtki skórzane dodają niepowtarzalnego stylu i pozwalają wyróżnić się z tłumu. Jednak motocykliści wybierają je także ze względów bezpieczeństwa.

Dlaczego kurtka motocyklowa ze skóry to najlepszy wybór?

Skóra jest popularna wśród motocyklistów, ponieważ jest bardzo wytrzymałym materiałem. Żaden inny materiał nie zapewnia takiej ochrony podczas jazdy dwuśladem. Wybierana jest najczęściej przez osoby, które bezpieczeństwo traktują priorytetowo. Kolejną zaletą kurtki skórzanej jest jej niesamowita trwałość. Zapewnia ona najlepszą odporność na ścieranie i uderzenia. Na kurtce motocyklisty może gromadzić się dużo brudu i kurzu. Dlatego najbardziej popularnym rozwiązaniem jest kurtka w kolorze czarnym.

Jak dobrze wybrać kurtkę skórzaną do jazdy motocyklem?

Warto przede wszystkim wybierać odzież z certyfikatem CE na łokciach, plecach i ramionach. W dobrej jakościowo kurtce wykorzystana jest skóra grubsza niż 1 mm. Dla motocyklistów optymalnym wyborem jest zwykle grubość materiału od 1,2 do 1,4 mm. Taka odzież jest wystarczająco cienka, aby można było się w niej w miarę swobodnie poruszać. Jednocześnie zapewniona jest niezbędną ochronę na drodze i trwałość. Odzież skórzana to produkt, który będzie służyć przez wiele lat. Oczywiście ważna jest tu odpowiednia pielęgnacja. Przed zakupem należy też upewnić się, że nowa kurtka motocyklowa zapewni odpowiednią wentylację. Jest to kluczowe podczas jazdy w ciepłe dni. Jeżeli motocykl służy również do jazdy zimą, warto wybrać kurtkę z podpinką.