Sklep motocyklowy – gdzie kupić odzież dla motocyklisty?

Jazda motorem to wspaniała przygoda. Niestety czasami również niebezpieczna. Jak powinien być ubrany motocyklista, by czuć się bezpiecznie?

Rozpoczynając swoją przygodę z motorem trzeba w pierwszej kolejności odwiedzić sklep motocyklowy i zaopatrzyć się we wszystko, co jest motocykliście niezbędne. Jak powinien wyglądać strój motocyklisty?

Kask – najważniejsza ochrona
Jest to jeden z tych elementów wyposażenia motocyklisty, na którym nie można oszczędzać. Nie licząc tego, że kask jest obowiązkowym elementem stroju motocyklisty, za którego brak można otrzymać mandat oraz punkty karne musimy mieć świadomość, że to kask chroni głowę w czasie upadku.

Kurtka motocyklowa
Kolejnym niezbędnym zakupem, którego należy dokonać w sklepie motocyklowym (np. Moto-Tour.com.pl) jest kurtka motocyklowa. Powiedzmy sobie jasno – jeżdżenie w odzieży, która nie spełnia wymogów bezpieczeństwa jest bardzo dużą nieodpowiedzialnością.

Kurtki, nawet te w najtańszych wersjach, posiadają wbudowane ochraniacze pleców, ramion i łokci.

Buty motocyklisty – ochrona stopy
Sklep motocyklowy to miejsce, gdzie można nabyć również buty motocyklowe. Ich zadaniem jest ochrona nogi w momencie zetknięcia się z twardą nawierzchnią. Noga, która nie będzie odpowiednio chroniona, przygnieciona przez ciężki motocykl to gwarancja poważnych konsekwencji oraz długiej rehabilitacji.

Rękawice – kolejny niezbędny element
Ochrona rąk zupełnie inaczej wygląda zima a inaczej latem. Warto zainwestować w dwie pary rękawic dobranych odpowiednio do pory roku.