Kurtka motocyklowa damska – jaką najlepiej wybrać?

kurtka motocyklowa damska

Aby jazda motocyklem była bezpieczna, kluczowy jest dobór prawidłowej odzieży ochronnej. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego motocyklisty i motocyklistki jest odpowiednia kurtka, która zapewni stosowną ochronę oraz komfort podróży. 

Rodzaje kurtek motocyklowych 

Wybrać można między dwoma typami kurtek motocyklowych damskich: skórzanymi oraz tekstylnymi. Kurtki skórzane są bardzo klasyczne i stylowe, a przy tym wytrzymałe. Na rynku można znaleźć wiele dizajnerskich egzemplarzy z modnymi motywami. Niestety przy ich zakupie trzeba liczyć się z niemałym wydatkiem. Z kolei kurtki tekstylne są lżejsze, łatwiejsze w konserwacji oraz tańsze. Dobrze chronią przed wiatrem, mogą jednak nie poradzić sobie z poważniejszymi otarciami.

Jaka kurtka jest najbezpieczniejsza?

Każda kurtka, niezależnie od materiału, koloru, czy ceny, powinna cechować się odpowiednim bezpieczeństwem. Kurtka motocyklowa powinna być wyposażona w protektory, lub przynajmniej stosowne otwory do samodzielnego włożenia ochraniaczy. Świetnym rozwiązaniem jest też zakup kurtki z dodatkowymi elementami odblaskowymi, które również zwiększą bezpieczeństwo na drodze.

Jaką kurtkę damską wybrać?

Kurtka motocyklowa damska z https://moto-tour.com.pl/pl/menu/kurtki-motocyklowe-12504.html musi cechować się odpowiednią specyfikacją. Istotne jest, aby była dopasowana do typu motocykla, jakim się poruszamy. Damska kurtka powinna być też lżejsza od męskiej i mieć odrobinę bardziej dopasowany krój. Najważniejsze jest jednak to, aby w wyborze kierować się własnymi preferencjami. W wybranej kurtce musimy po prostu czuć się dobrze, a pomoże to w utrzymaniu komfortu jazdy.