Jak rozpoznać dobre rękawice motocyklowe turystyczne?

Turystyczne rękawice motocyklowe wybierane są przede wszystkim przez osoby, które poruszają się jednośladem rekreacyjnie. Tego rodzaju akcesoria doskonale sprawdzają się nawet w przypadku odległych tras. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie czegoś dla siebie nie będzie wyzwaniem. Istotne jest jednak to, aby postawić na nieprzeciętne parametry użytkowe. Cena ma znaczenie, jednak powinna ona znajdować się na drugim planie. Najważniejsza jest wygoda oraz swoboda eksploatacji.

Panele wzmacniające

Intensywnie użytkowane rękawice motocyklowe są szczególnie narażone na uszkodzenia. Ich wymiana co sezon nie ma większego sensu. Jest to również nieopłacalne pod względem ekonomicznym. Znacznie rozsądniej jest podstawić na solidny model, który posiada panele wzmacniające. Najczęściej są one zlokalizowane w miejscach najbardziej narażonych na przetarcia lub deformacje. Dotyczy to m.in. obszaru nadgarstka oraz styku z manetką.

System wentylacji

Tworzywa nieprzepuszczające powietrza są przyczyną dyskomfortu. Dodatkowym minusem jest fakt, że zwiększają one prawdopodobieństwo gromadzenia się wilgoci, co nie jest zbyt higieniczne. Omawiane zjawisko sprzyja potliwości dłoni, a nawet rozwojowi bakterii oraz grzybów. Właśnie dlatego dobrze jest upewnić się, czy wybrany model posiada panele wentylacyjne, które opowiadają za cyrkulację powietrza. Dobrze jest również mieć świadomość, że naturalne materiały posiadają zwykle lepsze właściwości użytkowe.